Wycieczka 1c do Narodowego Banku Polskiego

               21 kwietnia uczniowie z klasy 1c  byli z wizytą w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, gdzie uczestniczyli w warsztatach  „O czym szeleszczą banknoty”.

      Podczas zajęć dzieci poznały tajemnice polskich banknotów. Odkryły ukryte na nich, niewidoczne gołym okiem znaki. Dowiedziały się  m.in.: ile waży milion złotych, jaka jest „długość życia” polskich banknotów i których nominałów jest w obiegu najwięcej. Dzieci odwiedziły także  pracownię projektanta banknotów oraz samodzielnie złożyły papierowy portfel.

     Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP była niezwykle ciekawa. Nowoczesna, interaktywna forma muzeum sprawiła, że trudne zagadnienia z zakresu ekonomii stały się bardziej zrozumiałe i interesujące. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rozwoju gospodarki oraz funkcji, jaką pełni w niej pieniądz.




Warsztaty z długopisami 3d

   Dnia 30.03 w klasie 1c i 1d odbyły się kreatywne warsztaty, które łączyły w sobie świąteczny klimat z nowoczesną technologią i pracą manualną. Podczas spotkania dzieci weszły w świat projektowania przestrzennego i stworzyły własne ozdoby wielkanocne – pisanki, kurczaczki i  króliczki – przy użyciu długopisów 3D.




Wycieczka do Kolejkowa

 

17 kwietnia uczniowie klas pierwszych wybrali się do niezwykłego świata miniatur. Na miejscu mogli podziwiać starannie wykonane makiety przedstawiające codzienne życie ludzi, a także najbardziej rozpoznawalne budowle i zabytki stolicy. Każdy fragment ekspozycji wyróżniał się dużą precyzją i dbałością o szczegóły. Duże zainteresowanie wzbudziła makieta burzy, uzupełniona o realistyczne efekty dźwiękowe. Zwiedzanie uatrakcyjniały również ruchome elementy, takie jak pociągi, samochody oraz tramwaje.

Przed powrotem do autokarów dzieci poszły na spacer,  podczas którego podziwiały najbardziej charakterystyczny obiekt Warszawy – PKiN.

Wrażenia z wycieczki na długo dzieciom pozostaną w pamięci…




Festiwal Piosenki




Klasa 1c w Radiu Fama

 

                Dnia 19.03.2026r.  klasa 1c miała niezwykłą okazję odwiedzić siedzibę Radia Fama w Żyrardowie, gdzie od lat powstają audycje, których słuchają Żyrardowianie i mieszkańcy okolicznych miejscowości. Celem wizyty było poznanie specyfiki pracy dziennikarza radiowego, zobaczenie studia nagraniowego oraz procesów powstawania audycji.

Na miejscu przywitał nas Pan Kuba, który szczegółowo opowiedział o swojej pracy dziennikarskiej, a także udzielał odpowiedzi na pytania zadawane przez dzieci.  Razem z nim zwiedziliśmy redakcję.  Największą atrakcją było wejście do studia emisyjnego i obserwacja realizacji audycji „na żywo”. Dzieci miały  możliwość nagrania krótkich wypowiedzi w trakcie trwania programu!

To była fascynująca lekcja pełna dźwięków oraz emocji.

Wyjazd był bardzo udany i pozwolił nam zdobyć nową wiedzę, a być może zachęcił niektórych do pracy w mediach w przyszłości.




Narodowy Bank Polski

Uczniowie z klasy 1a odwiedzili Narodowy Bank Polski w Warszawie, gdzie uczestniczyli w warsztatach „O czym szeleszczą banknoty”.
💰
Podczas interaktywnych zajęć poznali historię pieniądza, sprawdzili jakie zabezpieczenia mają banknoty oraz jak odróżnić prawdziwe pieniądze od fałszywych. Dowiedzieli się ile waży milion złotych, ile jest warta 12 kg sztabka złota. Na warsztatach dzieci wykonały także własny portfel z papieru.
Była to ciekawa i praktyczna lekcja o pieniądzach.💵




Warzywne ufoludki

Moc witamin w owocach i warzywach….

Uczniowie klasy 1b wykonali dzisiaj warzywno-owocowe ufoludki. Podczas lekcji rozwijali swoją kreatywność i wyobraźnię poprzez tworzenie form przestrzennych z produktów naturalnych. Kształtowali  nawyki zdrowego żywienia oraz przypomnieli sobie jak ważne dla organizmu jest spożywania warzyw i owoców. Było wesoło, zdrowo i kolorowo…




Warsztaty z długopisami 3D

Dzisiaj w klasie 2c i 2 b królowały długopisy 3D. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach, na których wykonywali za pomocą długopisów ozdoby wielkanocne – kurczaczki, króliczki i pisanki. Zobaczyliśmy i przekonaliśmy się, że warto stosować nowe technologi




Podziękowania dla firmy FLIS

W okresie świątecznym firma ZPC FLIS Sp.J z Kuranowa przekazała słodycze dla ZSP Międzyborów. Otrzymaliśmy 150 paczek wafelków oraz 17 paczek pralinek.
Towarzystwo Przyjaciół Dzieci przy ZSP w Międzyborowie przygotowało z tych darów 50 paczek dla uczniów naszej szkoły. Inicjatywa ta była wyrazem troski o dobro dzieci oraz pięknym przykładem współpracy na rzecz lokalnej społeczności.
Serdecznie dziękujemy Darczyńcy-firmie ZPC FLIS Sp.J za okazaną hojność i zaangażowanie.
W Nowym Roku 2026 życzymy sukcesów i pomyślności w realizacji wszystkich zamierzonych planów.




34 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Szanowni Państwo,

Informujemy, że nasz Zespół Szkół Publicznych w Międzyborowie włącza się w 34 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, organizując oficjalną zbiórkę do puszki WOŚP na terenie szkoły, we współpracy z lokalnym sztabem Jaktorów.

📅 Termin zbiórki: 13-15 STYCZNIA

📍 Miejsce: teren szkoły

🎯 Forma: zbiórka do zaplombowanej puszki WOŚP pod opieką nauczyciela wolontariusza

Udział w zbiórce jest całkowicie dobrowolny.

Zebrane środki zostaną przekazane i rozliczone przez lokalny sztab WOŚP, zgodnie z obowiązującymi zasadami Fundacji.

Już dziś dziękujemy Państwu za wsparcie, życzliwość i wspólne uczenie dzieci, jak ważne jest pomaganie innym ❤️