Warsztaty Kulinarne

We wtorek, 21 kwietnia dzieci z klasy 1b miały warsztaty kulinarne, podczas których piekły zdrowe muffinki z owocami. Wcielające się w rolę cukierników dzieci, poznawały kolejne etapy powstawania tych zdrowych pyszności: przygotowywały foremki, czytały przepis, odmierzały składniki, mieszały produkty, nakładały ciasto do papilotek i dodawały różne owoce według własnego uznania. Po upieczeniu i wystygnięciu, pachnące pyszności były gotowe do degustacji. Oprócz praktyki kulinarnej i zabaw ruchowych była również teoria, gdzie uczniowie mieli do uzupełnienia różne quizy i zagadki dotyczące zdrowego stylu życia.

Bardzo dziękujemy pani Monice Jackowicz za przygotowanie   i poprowadzenie warsztatów.




Zajęcia z gotowanie, lekcja angielskiego

W dniach 23 i 29 marca uczniowie klas ósmych wzięli udział w zajęciach z gotowania, które były elementem lekcji języka angielskiego. Projekt ten odbył się w ramach tzw. Laboratoriów Przyszłości z wykorzystaniem sprzętu zakupionego na ten cel. Uczniowie przygotowali wszystkie produkty samodzielnie (nawet pieczywo czy makaron) z przepisów sporządzonych w języku angielskim. Wszyscy uczestnicy wykazali się dużą kreatywnością i talentem kulinarnym. Uczniom bardzo podobała się lekcja w takiej formie, a szczególnie część degustacyjna.

Michał Fryzowski