EUROWEEK

11 lutego klasy 6,7,8 wyruszyły na wycieczkę do Kotliny Kłodzkiej, długo wyczekiwany „Euroweek”. Jest to program kulturowy, w którym pogłębiamy swoją wiedzę z języka angielskiego, robimy to bardzo chętnie i bez stresu, ponieważ nie ma tam sprawdzianów i ocen. Możemy przede wszystkim cieszyć się własnym towarzystwem i liczyć na dobra zabawę. Dzięki temu nie martwimy się poprawnością gramatyczną i możemy swobodnie „bawić się językiem” i pokonywać własne bariery, co powoduje, że szybko przyswajamy nową wiedzę.

Wszystkie zajęcia z wolontariuszami odbywały się w języku angielskim, ponieważ pojechaliśmy tam po to, aby szlifować swój język oraz czuć się pewniej w jego wymowie. Warsztaty składały się z różnorodnych zadań, zabaw i tańców, wolontariusze opowiadali nam o swoich rodzinnych stronach, mogliśmy poznać ich kulturę i obyczaje. Wieczorami odbywała się wyczekiwana przez wszystkich dyskoteka lub wieczór filmowy. Każdy dzień spędzony z wolontariuszami był dla nas niezwykle cenny oraz pozwalał rozwinąć się w nauce języka angielskiego.

Euroweek to świetny wyjazd i czas spędzony w gronie przyjaciół, podczas którego nie tylko się uczymy, ale również poznajemy kulturę innych państw, otwieramy się na nowe znajomości oraz wracamy do domu z większą wiedzą niż tą, którą posiadaliśmy na początku. Polecam Wszystkim z całego serca – nauczycie się języka i będziecie mieć nowych przyjaciół!

Amelia Żak




Pierwsza pomoc

Udzielenie pierwszej pomocy jest naszym obowiązkiem i z tą niezwykle ważną tematyką należy oswajać już od najmłodszych lat. Właśnie dlatego w klasie 2b odbyły się zajęcia z udzielenia pierwszej pomocy przedmedycznej. Dzieci mogły poczuć się jak niemal strażacy – ratownicy. Poznały pracę straży pożarnej oraz procedury zachowania się w sytuacjach zagrożenia życia. Po części teoretycznej nadszedł czas na praktykę. Dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni mogły samodzielnie wykazać się praktyczną znajomością  udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia w naszej klasie były połączeniem zabawy z przekazaniem bardzo istotnej wiedzy , która może uratować komuś życie.

Beata Majchrzak




Spotkanie z policjantem

Bezpieczne ferie

Ferie zimowe to dla dzieci wymarzony czas zabaw na śniegu i lodzie. Aby jednak przebiegły one szczęśliwie i wszyscy wypoczęci wrócili do szkoły, należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. W trosce o bezpieczeństwo uczniów z klasy 2b w czasie ferii zimowych,dnia 09.02.2023r. odbyło się spotkanie z policjantem. Uczniowie utrwalali sobie zasady poruszania się po drodze.

Pan policjant omówił zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przypomniał również o skutkach wchodzenia na kruchy lód.

Kończąc wspólne spotkanie dzieci otrzymały kolorowe odblaski. Uczniowie podziękowali panu policjantowi i obiecały, że będą się stosować do wyżej wymienionych zasad.

Beata Majchrzak