Wycieczka do Płocka

15 czerwca dzieci z klas pierwszych pojechały na wycieczkę do Płocka. Uczniowie zwiedzali ogród zoologiczny, pod czujnym okiem przewodnika podziwiały najciekawsze gatunki zwierząt. Największe wrażenie zrobiło na dzieciach MINI ZOO i malutkie zwierzątka, które mogły dotykać i głaskać. Po zakupieniu pamiątek udaliśmy się na rejs statkiem po Wiśle. Kapitan opowiadał ciekawe historie miasta, które wyróżnia wyjątkowo malownicze położenie na stromej, 52-metrowej skarpie. Mieliśmy możliwość oglądania i podziwiania ciekawej architektury. Następnie udaliśmy się do Centrum Zabaw „Happy Park” w Stróżewku, spędziliśmy tam miłe i pełne wrażeń popołudnie. Pod okiem opiekunów odbyły się warsztaty chemiczne, wykonywaliśmy wulkany i kule do kąpania. Dzieci korzystały z atrakcji, których było bardzo dużo: pontony do zjeżdżania, 3-poziomowe labirynty, kulki, zjeżdżalnie, samochody, dmuchańce do skakania….. Były tańce przy muzyce i festiwal baniek mydlanych. W trakcie wielu atrakcji wszyscy zjedli obiad, aby mieć siły na dalsze harce.
Ten wyjazd na długo pozostanie w naszych pamięciach. Dzieci wróciły do domu zmęczone, ale pełne radości.




   Klasy pierwsze w CK w Żyrardowie

   

    21 maja uczniowie klas pierwszych wybrali się do Centrum Kultury w Żyrardowie na spektakl pt. „Magiczny świat Pana Andersena”.  Aktorzy z Wrocławia, z Narodowego Teatru Edukacji zabrali nas w podróż do krainy baśni duńskiego bajkopisarza.

        Spektakl stworzony w pięknej oprawie scenograficznej, oparty na dialogach, piosenkach i wzbogacony tańcem rozbudzał wyobraźnię. Widzowie z zainteresowaniem śledzili losy bohaterów, tj. Calineczki, Małej Syrenki, Brzydkiego Kaczątka i Cesarza.

        Baśnie przekazały wiele prawd życiowych i w klimacie dobrej zabawy skłoniły nas do refleksji nad tym, jak wiele w naszym życiu zależy od mądrych i przemyślanych decyzji. To było piękne spotkanie z teatrem.

 

 

 




Wycieczka 1c do Narodowego Banku Polskiego

               21 kwietnia uczniowie z klasy 1c  byli z wizytą w Centrum Pieniądza Narodowego Banku Polskiego w Warszawie, gdzie uczestniczyli w warsztatach  „O czym szeleszczą banknoty”.

      Podczas zajęć dzieci poznały tajemnice polskich banknotów. Odkryły ukryte na nich, niewidoczne gołym okiem znaki. Dowiedziały się  m.in.: ile waży milion złotych, jaka jest „długość życia” polskich banknotów i których nominałów jest w obiegu najwięcej. Dzieci odwiedziły także  pracownię projektanta banknotów oraz samodzielnie złożyły papierowy portfel.

     Wycieczka do Centrum Pieniądza NBP była niezwykle ciekawa. Nowoczesna, interaktywna forma muzeum sprawiła, że trudne zagadnienia z zakresu ekonomii stały się bardziej zrozumiałe i interesujące. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat rozwoju gospodarki oraz funkcji, jaką pełni w niej pieniądz.




Warsztaty z długopisami 3d

   Dnia 30.03 w klasie 1c i 1d odbyły się kreatywne warsztaty, które łączyły w sobie świąteczny klimat z nowoczesną technologią i pracą manualną. Podczas spotkania dzieci weszły w świat projektowania przestrzennego i stworzyły własne ozdoby wielkanocne – pisanki, kurczaczki i  króliczki – przy użyciu długopisów 3D.




Wycieczka do Kolejkowa

 

17 kwietnia uczniowie klas pierwszych wybrali się do niezwykłego świata miniatur. Na miejscu mogli podziwiać starannie wykonane makiety przedstawiające codzienne życie ludzi, a także najbardziej rozpoznawalne budowle i zabytki stolicy. Każdy fragment ekspozycji wyróżniał się dużą precyzją i dbałością o szczegóły. Duże zainteresowanie wzbudziła makieta burzy, uzupełniona o realistyczne efekty dźwiękowe. Zwiedzanie uatrakcyjniały również ruchome elementy, takie jak pociągi, samochody oraz tramwaje.

Przed powrotem do autokarów dzieci poszły na spacer,  podczas którego podziwiały najbardziej charakterystyczny obiekt Warszawy – PKiN.

Wrażenia z wycieczki na długo dzieciom pozostaną w pamięci…




Narodowy Bank Polski

Uczniowie z klasy 1a odwiedzili Narodowy Bank Polski w Warszawie, gdzie uczestniczyli w warsztatach „O czym szeleszczą banknoty”.
💰
Podczas interaktywnych zajęć poznali historię pieniądza, sprawdzili jakie zabezpieczenia mają banknoty oraz jak odróżnić prawdziwe pieniądze od fałszywych. Dowiedzieli się ile waży milion złotych, ile jest warta 12 kg sztabka złota. Na warsztatach dzieci wykonały także własny portfel z papieru.
Była to ciekawa i praktyczna lekcja o pieniądzach.💵




Wycieczka do Narodowego Banku Polskiego

Uczniowie z klasy 1b pojechali na wycieczkę do Narodowego Banku Polskiego w Warszawie. Podczas zajęć dowiedzieli się, w jaki sposób muzea sprawdzają autentyczność starych monet i banknotów, jak należy je przechowywać oraz czy każda kopia jest fałszerstwem. Podczas pracy w grupach dzieci spróbowały ustalić, czy wybrane monety i banknoty są autentyczne, porównując je z eksponatami z Centrum Pieniądza NBP. Z wielkim zaciekawieniem zwiedzały wraz z przewodnikiem poszczególne tajemnicze komnaty…

 




Wyjazd do wielkiej fabryki ELFÓW

W grudniowe popołudnie
uczniowie klas 3c,d i e wyruszyli na wyjątkową wyprawę do Wielkiej Fabryki Elfów na Stadionie Narodowym w Warszawie. Już od pierwszych chwil dzieci poczuły świąteczną atmosferę – witały je kolorowe dekoracje, migoczące światełka oraz uśmiechnięci pomocnicy Świętego Mikołaja.

Podczas zwiedzania uczniowie brali udział w licznych zadaniach przygotowanych przez elfy: rozwiązywali zagadki, ćwiczyli spryt, współpracę i kreatywność. Nie zabrakło również zabaw ruchowych oraz momentów pełnych śmiechu. Każde stanowisko przenosiło dzieci w inny zakątek magicznego świata, a elfy chętnie dzieliły się opowieściami o swojej pracy w przygotowaniach do Świąt.

Najbardziej wyczekiwanym punktem programu było spotkanie z Świętym Mikołajem, który wysłuchał dziecięcych życzeń i obdarzył wszystkich ciepłym słowem. Uczniowie wrócili do szkoły pełni wrażeń, z szerokimi uśmiechami i pięknymi wspomnieniami.

Wycieczka do Wielkiej Fabryki Elfów okazała się nie tylko świetną zabawą, ale i okazją do integracji oraz rozwijania wyobraźni. To był dzień pełen magii, którego długo nie zapomnimy! 🎄✨




Wycieczka klas ósmych szlakiem bohaterów „Kamieni na szaniec”

Dnia 2 października uczniowie klasy 8a i 8c wybrali się na wycieczkę do Warszawy, aby poznać miejsca związane z bohaterami książki Aleksandra Kamińskiego „Kamienie na szaniec”. Pierwszym punktem była wizyta na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, gdzie znajdują się groby „Alka”, „Rudego” i „Zośki”. Pani przewodnik opowiadała nam o akcjach Szarych Szeregów. Dzięki jej opowieściom mogliśmy lepiej wyobrazić sobie odwagę i poświęcenie bohaterów, którzy mimo młodego wieku stanęli do walki z okupantem. Kolejnym miejscem zwiedzania była Aleja Szucha, gdzie w czasie II wojny światowej mieściła się siedziba gestapo. Następnie odwiedziliśmy Muzeum Więzienia Pawiak, w którym mogliśmy zobaczyć cele więźniów i poznać losy osób walczących o wolność Polski.
Wycieczka była dla nas ważną lekcją historii i patriotyzmu. Uświadomiła nam, że wartości takie jak przyjaźń, odpowiedzialność i miłość do ojczyzny mogą być silniejsze niż strach. 




Rowerowy rajd klasy 3d

W dniu 28 września 2025 uczniowie klasy 8d wraz z wychowawcą oraz panią Grażyną Ogrodowską uczestniczyli w uroczystych obchodach 81 rocznicy Bitwy po Jaktorowem, które odbyły się na terenie cmentarza wojskowego w Budach Zosinych. W trakcie rajdu rowerowego na miejsce obchodów odwiedziliśmy znaczące miejsca historyczno -przyrodnicze znajdujące się na Wydmach Międzyborowskich i ich okolicy. Był to m.in. mural upamiętniający Bitwę pod Jaktorowem na wiadukcie kolejowym, pomnik przyrody 160- letniej sosny zwyczajnej czy mogiła powstańców 1863 roku, na której zapaliliśmy znicze. Wszystkie te miejsca wzbogaciła faktami historycznymi oraz swoimi prywatnymi wspomnieniami i opowieściami zasłyszanymi od mieszkańców pani Grażyna Ogrodowska.