Konkursy, konkursy…

Konkursy, konkursy…

Końcówka marca i kwiecień to czas konkursów w klsach1-3.

Odbyły się: Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy (21.04). Uczestniczyły w nim 42 osoby z klas1-3. Uczniowie pisali test zawierający treści przyrodnicze i matematyczne. Sprawdzał także  umiejętność logicznego myślenia.

Wyniki konkursu

Klasy I

I miejsce   Stanisław Nowak kl. I c

II miejsce   Adam Sowiński  kl.1 c

II miejsce   Lila Cwalińska kl. I b

III miejsce   Marianna Milczarek kl. I a

III miejsce   Matylda Szwede kl. I b

Wyróżnienia

Tymoteusz Gruszczyk kl. 1c

Sebastian Mikołajczyk kl. 1b

Aleksander Nowak kl. 1a

Klasy II

I miejsce   Kornelia Siwiec kl. II c

II miejsce   Klara Kępka kl. II c

III miejsce   Mikołaj Jakóbiak kl. II b

Wyróżnienia

Franciszek Zbrzyzny kl. II d

Anastazja Russ kl. II e

Alicja Rosa kl. II b

Oliwia Marat kl. II b

Klasy III

I miejsce   Filip Gruszczyk kl. III c

II miejsce   Szymon Fikus kl. III d

III miejsce   Antonina Kośmider kl. III c

Wyróżnienia

Mateusz Matejek kl. IIId

Jakub Wiśniewski kl. III d

Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu w środę 29 kwietnia.

 

25 marca klasy 2 i 3 pisały Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 73 uczestników. Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy z niecierpliwością do czerwca.