Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

ZABAWY Z BOHATERAMI LEKTUR

Omawianie ksi嘀ek na lekcjach j瞛yka polskiego wcale nie musi by nudne. Ksi嘀ki, kt鏎e skrad造 serca uczniowskie, to bez w靖pienia Czerwone krzes這 i Lew, czarownica i stara szafa.

Podczas zaj耩 uczniowie klasy Va mieli okazj wykaza si kreatywnoci, tworz鉍 magiczne przedmioty spe軟iaj鉍e ich 篡czenia. I uwaga ustalili, 瞠 istnieje mo磧iwo zrealizowania marzenia pod warunkiem, 瞠 jest ono dobre. I tak powsta owietlony portal przenosz鉍y do jesiennego lasu relaksacji, portal spe軟iaj鉍y a trzy 篡czenia, magiczny bankomat i strzelaj鉍y marzeniami pojazd, a ze studni wiaderkiem mo積a by這 nabra 篡czenie

Natomiast uczniowie klasy Vb tworzyli makiety Narnii, 章cz鉍 opisy powieci z w豉sn wyobrani. I tak mo積a by這 schowa si w starej szafie z klock闚 lego, porozmawia z faunem Tumnusem, trafi do zamku Bia貫j Czarownicy (brrr!!!) i uczestniczy w koronacji rodze雟twa na kr鏊闚 i kr鏊owe Narnii.

Zaj璚ia by造 wspania章 zabaw z tekstem, 章cz鉍 wsp馧prac z nauk