Kronika Szko造 Podstawowej

rok szkolny 2022/2023

MAx, ALE JEDNOCZENIE DU涉 PRZYGODA. WYCIECZKA KLAS 5. DO CK W  玆RARDOWIE

30 wrzenia klasy 5. wyruszy造 na wycieczk do Centrum Kultury w 砰rardowie, aby uczestniczy w lekcji o efektach specjalnych i obejrze film Wilczy gang.

Dowiedzielimy si m.in. jak powstaje sztuczny nieg. Nawet nie przysz這 mi do g這wy, 瞠 jest zrobiony z papieru! W innej scenie kiedy jaki pan wchodzi w bombki i si pokaleczy okazywa這 si, 瞠 nic mu nie jest, poniewa bombka by豉 wykonana z cukru. Co jeszcze si okaza這? Ot騜 postaci, kt鏎e w filmie s przedstawiane jako olbrzymy, w rzeczywistoci to zwykli ludzie. Natomiast rol kamerzysty jest ukazanie aktora wi瘯szego ni jest, by widzowie mogli go odbiera jako wielkoluda. Te i inne ciekawostki nauczy造 nas, czym s efekty specjalne wykorzystywane na ekranach kin czy w telewizji.

Ca這 dope軟i film pt. Wilczy gang opowiadaj鉍y o ch這pcu, kt鏎y posiada magiczne moce. Dzi瘯i nim rozpocz像 nauk w presti穎wej szkole magii. Tam wsp鏊nie z wr騜k i wilkiem stworzy wilczy gang, aby uratowa istnienie miasta, w kt鏎ym mieszkaj magiczne wr騜ki, czarownice, trolle i wampiry.

Wycieczka by豉 naprawd udana. Dzi瘯i lekcji w kinie zaspokoi豉m swoj filmow ciekawo. Natomiast film, mimo dreszczyku emocji, by interesuj鉍y i ekscytuj鉍y. Z niecierpliwoci czekam na kolejne propozycje wyjazd闚.

Martyna Sob鏊 Va