Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem, kl. 2 i 3





„Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli” –
– Cyceron
W poniedziałek, 27.04.2026r. odbył się szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem ph. „Czytam i rozumiem”. Uczestniczyło w nim 30 uczniów z klas 2 i 3.
Celem konkursu było:
- doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem;
- kształtowanie koncentracji;
- rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
- kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.
Dzieci po zapoznaniu się z tekstem, rozwiązywały zadania testowe, które polegały na udzieleniu odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte. Wymagało to wyszukania odpowiednich treści w przeczytanym tekście. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, a efekty ich pracy przedstawiamy poniżej.
Wyniki konkursu:
klasy 2
1 miejsce Alicja Rosa 2b
2 miejsce Franciszek Zbrzyzny 2d
2 miejsce Jagoda Marjańska 2b
3 miejsce Teodor Żukowski 2c
3 miejsce Oliwia Makowska 2a
wyróżnienia
Adam Kuśmirek 2e
Eryk Buczel 2a
Zofia Parzych 2d
klasy 3
1 miejsce Patryk Bodecki 3d
2 miejsce Zuzanna Szwede 3e
3 miejsce Szymon Fikus 3d
3 miejsce Ignacy Guzik 3b
wyróżnienia
Magdalena Siwiec 3b
Zofia Oskiera 3b
Barbara Fiszer 3a
Podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas apelu
w środę, 29. kwietnia.