Szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem, kl. 2 i 3

           

 

     „Książka to najlepszy przyjaciel człowieka, a biblioteka to świątynia jego myśli” –
– Cyceron

       W poniedziałek, 27.04.2026r. odbył się szkolny konkurs czytania ze zrozumieniem ph. „Czytam i rozumiem”.  Uczestniczyło w nim 30 uczniów z klas 2 i 3.

Celem konkursu było:

  • doskonalenie umiejętności cichego czytania ze zrozumieniem;
  • kształtowanie koncentracji;
  • rozwijanie zainteresowań czytelniczych uczniów;
  • kształtowanie umiejętności zdrowej rywalizacji i radzenia sobie ze stresem.

 

     Dzieci po zapoznaniu się z tekstem, rozwiązywały zadania testowe, które polegały na  udzieleniu odpowiedzi na pytania zamknięte i otwarte. Wymagało to wyszukania odpowiednich treści w przeczytanym tekście. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem wykonywali wszystkie zadania, a efekty ich pracy przedstawiamy poniżej.

Wyniki konkursu:

 

klasy 2

1 miejsce    Alicja Rosa   2b

2 miejsce    Franciszek Zbrzyzny   2d

2 miejsce    Jagoda Marjańska   2b

3 miejsce    Teodor Żukowski   2c

3 miejsce    Oliwia Makowska   2a

wyróżnienia

Adam Kuśmirek  2e

Eryk Buczel  2a

Zofia Parzych  2d

 

klasy 3

1 miejsce   Patryk Bodecki  3d

2 miejsce   Zuzanna Szwede  3e

3 miejsce   Szymon Fikus  3d

3 miejsce   Ignacy Guzik  3b

wyróżnienia

Magdalena Siwiec  3b

Zofia Oskiera  3b

Barbara Fiszer  3a

 

        Podsumowanie konkursu, wręczenie dyplomów i nagród odbędzie się podczas apelu

w środę, 29. kwietnia.