Warsztaty Kulinarne



























We wtorek, 21 kwietnia dzieci z klasy 1b miały warsztaty kulinarne, podczas których piekły zdrowe muffinki z owocami. Wcielające się w rolę cukierników dzieci, poznawały kolejne etapy powstawania tych zdrowych pyszności: przygotowywały foremki, czytały przepis, odmierzały składniki, mieszały produkty, nakładały ciasto do papilotek i dodawały różne owoce według własnego uznania. Po upieczeniu i wystygnięciu, pachnące pyszności były gotowe do degustacji. Oprócz praktyki kulinarnej i zabaw ruchowych była również teoria, gdzie uczniowie mieli do uzupełnienia różne quizy i zagadki dotyczące zdrowego stylu życia.
Bardzo dziękujemy pani Monice Jackowicz za przygotowanie i poprowadzenie warsztatów.