11 Listopada

„Proszę wszystkich o powstanie. Do hymnu… ” – tymi słowami rozpoczął się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości obchodzonego 11 listopada. Przedszkolaki z trzech najstarszych grup wraz z wychowawczyniami przygotowały występ wspominający wydarzenia związane z walką o niepodległość naszego kraju pod dowództwem Józefa Piłsudskiego, który pomógł przywrócić ojczyznę ukochaną. Apel rozpoczął się od odśpiewania czterech zwrotek hymnu Polskiego „Mazurek Dąbrowskiego”.

Poprzez recytację krótkich tekstów wspomniane zostały polskie symbole narodowe, ważne postacie i wydarzenia, które miały miejsce 105 lat temu.  W trakcie apelu śpiewane były także piękne pieśni patriotyczne. Powiedziany został przez dzieci „Katechizm polskiego dziecka”.  Na koniec odbył się występy solowy Zosi z grupy 6- latków „C „w utworze „Piechota”.

Marlena Wolniewicz