Dzień Jabłka

Od pestki do jabłka

W  środę 28 września 2022 r., w naszym przedszkolu dominował kolor czerwony, a to za sprawą jabłka, które tego dnia miało swój dzień. Przedszkolaki wraz z nauczycielami odkrywali na nowo ten owoc, poznawali jego budowę, smak, kształt, kolor, śpiewali piosenki o jabłuszku, a na zajęciach z języka angielskiego słownictwo związane z tym owocem. Próbowali rozwiązać zagadkę „Skąd się biorą i jak powstają jabłka?”. Dowiedzieli się jak wygląda praca w sadzie. Brali udział w licznych zabawach ruchowych, a na koniec wykonali prace plastyczno-techniczne.

Naszym wspólnym celem było wszechstronne poszerzanie wśród dzieci wiedzy o owocach, szczególnie jabłek zachęcanie do ich spożywania zwracając uwagę na walory odżywcze i zdrowotne. Ten dzień minął nam smacznie i jabłkowo.

Aneta Tworkowska