Dzień Kropki

16 września nasze przedszkole  obchodziło Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego dnia  jest wzbudzenie u dzieci kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do działania. Stwarza możliwość odkrywania ukrytych talentów naszych przedszkolaków, ale przede wszystkim daje dobrą zabawę. Na zajęciach poznaliśmy genezę tego święta.  Dzieci wysłuchały opowiadania, jak to mała, zwyczajna kropka zmieniła świat i życie małej dziewczynki o imieniu Vashti. Historia ta uświadomiła przedszkolakom, że każdy z nas ma jakieś ukryty talent. Tego dnia również dostrzegaliśmy kropki tam, gdzie wcześniej nikt na nie zwracał uwagi. Okazało się, że kropki towarzyszą nam w naszym codziennym życiu: są w kropkach biedronki, z kropki można utworzyć słońce,  bombkę choinkową, kolorową kulę, piłkę. Kropki również pojawiły się na ubraniach dzieci. Poza liczeniem kropek, zabawami ruchowymi i tanecznymi przedszkolaki wykonały prace plastyczne, oczywiście z kropką w roli głównej. Wspólnie z dziećmi bawiliśmy się przy piosence o kropce.

BYŁO RADOŚNIE KOLOROWO i „KROPKOWO”.

Wioletta Zdanowska