Malowanie słowem

W piątek 21.04.2023 r. odbył się w naszym przedszkolu  II etap konkursu recytatorskiego pt. „Malowanie słowem”. Celem konkursu była popularyzacja literatury dziecięcej Juliana Tuwima, rozwijanie dziecięcych talentów oraz wyłonienie dwóch laureatów do  X Powiatowego Konkursu Recytatorskiego, „Malowanie słowem”, organizowanego przez Przedszkole nr 4 z Oddziałami Integracyjnymi w Grodzisku Mazowieckim.

Do konkursu przystąpiło łącznie 25 uczestników z grup 5, 6 – letnich. Z pośród nich wyłonionych zostało 6 reprezentantów

(I etap w grupach), którzy wzięli udział w eliminacjach wewnątrz – przedszkolnych. Dzieci recytowały wiersze Juliana Tuwima: „Okulary”, „Dwa wiatry”, „Kotek”, „Spóźniony słowik”.

Mali aktorzy zaprezentowali się znakomicie, więc komisja konkursowa miała wielki dylemat z podjęciem decyzji. Po burzliwych naradach komisja ostatecznie wybrała  laureatów: Ignacego G -I miejsce oraz  Emilkę W -II miejsce.  III miejsca zajęła Marysia

Z. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali wyróżnienia. Wielkie brawa i gratulacje dla wszystkich biorących udział w konkursie recytatorskim, „Malowanie słowem”.

ZAPRASZAMY ZA ROK 😊

I. Frączek