Maraton Przedszkolaka

29 maja 2024r. nasze przedszkole po raz kolejny  wzięło udział w X Ogólnopolskim

Maratonie Przedszkolaków. Dzieci już po raz kolejny miały okazję uczestniczyć w wyjątkowym wydarzeniu promującym zdrowy styl życia i aktywność fizyczną jednocześnie dołączając do grona małych maratończyków.

Impreza biegowa została przeprowadzona przez koordynatora przedsięwzięcia Magdalenę Malkę. Dystans został dostosowany do wieku i możliwości dzieci. Imprezę rozpoczęliśmy od rozgrzewki, gdzie dzieci wykonały kilka ćwiczeń, podskoków, a następnie udały się na linie startu. Dzieci z kolejnych grup w skupieniu rozpoczynały bieg, starając się dobiec do mety. Każdy biegł we własnym, indywidualnym tempie i zgodnie z własnymi możliwościami fizycznymi. W tym samym czasie dzieci z innych grup dopingowały swoich kolegów i nagradzały brawami. Każdy uczestnik maratonu pokonał wyznaczony dystans i jako zwycięzca otrzymał medal. Nie liczyło się zdobyte miejsce, a pokonanie wyznaczonego dystansu w miłej atmosferze promującej zdrowy styl życia. Łącznie pokonaliśmy dystans 76 000 metrów. Dla wszystkich uczestników była to wspaniała zabawa