Marzanna

We wtorek 21 marca wszystkie dzieci z naszego przedszkola świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, Przedszkolaki przyszły ubrane na zielono bądź miały w swoich strojach kwiatowe, wiosenne elementy. Uroczystości powitania Wiosny rozpoczęły się od przeglądu na „Najładniejszą Marzannę”. Przegląd polegał na obejrzeniu każdej kukły i omówieniu wyglądu Marzanny symbolizującej odchodzącą zimę. Marzanny dzieci wykonały w przedszkolu wspólnie z wychowawcami. Celem przeglądu było kultywowanie tej pięknej tradycji oraz integracja grup przedszkolnych. Po prezentacji dzieci jednogłośnie stwierdziły, że wszystkie Marzanny zasługują na miano najpiękniejszej. Wszystkie grupy przedszkolne dostały pamiątkowe dyplomy oraz nagrody, które ufundowała Rada Rodziców.

Mimo wielu atrakcji najbardziej oczekiwaną częścią dnia było wyjście na spacer do OSP w Międzyborowie. Dzieci radośnie maszerowały w wiosennym pochodzie, na czele którego widniała Marzanna, którą następnie pożegnaliśmy według tradycji. W tym dniu przedszkolaki zapoznały się, także z pracą strażaków. Dzieci chętnie oglądały strój strażaka jak również wóz bojowy do, którego mogły wejść, były to nie zapomniane chwile.
Jesteśmy pewni, że starania naszych wspaniałych Przedszkolaków sprawią, że Wiosna zawita do nas na dobre.

Iga Frączek
Wioletta Zdanowska