Schronisko 2023

W dniach 02-25.10.2023r. na terenie naszego przedszkola odbyła się zbiórka darów dla schroniska bezdomnych zwierząt w Żyrardowie. Celem akcji było zebranie karmy. Zbiórka miała uświadomić przedszkolakom, jak ważna jest bezinteresowna pomoc oraz zwrócić ich uwagę, na potrzeby schronisk – szczególnie podczas okresu zimowego.

Zbiórkę  zakończył „Dzień Kundelka”, obchodzony 25 listopada.  Dzieci poznały budowę psa i obejrzały fotografię różnych ras psów oraz kundelków, wzięły udział w zabawach ruchowych do muzyki. Dowiedziały się gdzie trafiają bezpańskie psy, czym jest schronisko dla zwierząt i w jaki sposób adoptować psa. Przedszkolaki zapoznały się z czynnikami wywierającymi korzystny
i niekorzystny wpływ na życie psa, poznały obowiązki spoczywające na właścicielu czworonoga.

W imieniu pracowników schroniska i ich podopiecznych, składamy ogromne podziękowania dla wszystkich osób, które przyczyniły się do wspólnego sukcesu.

Iga Frączek

Marlena Wolniewicz