V Mała Olimpiada Przedszkolaków

18 maja w naszym przedszkolu odbyła się V Mała Olimpiada Przedszkolaków. Celem tego wydarzenia sportowego jest propagowanie kultury fizycznej wśród dzieci.

Olimpiada rozpoczęła się od przywitania uczestników i prezentacji drużyn. Następnie Pani wicedyrektor Ewa Mazur złozyła w imieniu wszystkich uczestników „przysięgę olimpijską”, ponieważ w naszych zawodach nie chodziło o wyniki, ale ważniejsze było samo uczestnictwo i przestrzeganie sportowych reguł współzawodnictwa w myśl zasady „ fair play”.

W zawodach brało udział jedenaście drużyn, a wśród konkurencji sportowych znalazły się miedzy innymi: biegi, slalom między pachołkami oraz ślizg na ławeczce z kocykiem.

Zawody budziły wśród dzieci wielkie emocje. Przedszkolaki z wielkim zaangażowaniem brały udział w zespołowej rywalizacji. Sportowym zmaganiom przyglądali się bliscy uczestników, kibicując i dopingując swoim faworytom.

Ten dzień dostarczył dzieciom niepowtarzalnych przeżyć towarzyszących sportowej zabawie oraz wiele radości. Na koniec Olimpiady każdy przedszkolak z rąk Pani Dyrektor otrzymał medal, ponieważ wszyscy zostali zwycięzcami.

Specjalne podziękowania należą się Pani Annie Dziwisz za zaangażowanie w zorganizowanie i przeprowadzenie Olimpiady Przedszkolaków.

Gratulacje dla wszystkich przedszkolaków za fantastyczną atmosferę w duchu sportowej rywalizacji.

Magdalena Stegienko