Warsztaty Ceramiczne

W marcu w Przedszkolu w  Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie odbyły się warsztaty z ceramiki. Prowadząca zajęcia, Pani Marta, wprowadziła dzieci w niezwykły świat ceramiki, opowiedziała o właściwościach gliny oraz omówiła etapy powstawania gotowego produktu ceramicznego. Po części teoretycznej Pani Marta zaprosiła dzieci do wykonania glinianych wytworów. Praca z gliną bardzo dobrze wpływa na harmonijny rozwój dzieci. Wycisza, uczy skupienia i cierpliwości. Rozwija sprawność manualną dziecka. Znakomicie stymuluje i rozwija układ nerwowy. Rozwija wyobraźnię, zdolności manualne, ekspresję plastyczną, a przede wszystkim jest wspaniałą zabawą. Przedszkolaki z ogromnym zapałem ugniatały, wałkowały i kroiły kawałki gliny tak, aby uformować z nich zamierzone kształty. Zadania dzieci wykonały z radością i dużym zaangażowaniem. Pod czujnym okiem Pani Marty z gliny powstały baranki, zajączki oraz wielkanocne pisanki.

M. Stegienko