Wycieczka do fabryki krówki.pl

10 kwietnia przedszkolaki z grup 6-cio latków „B” i „C” wybrały się na wycieczkę autokarową do fabryki krówek w Grodzisku Mazowieckim. Pierwsza część zajęć dotyczyła  projektowania papierków według własnego pomysły, w które dzieci zawijały cukierki.  Następie rysowały najładniejszą, najśmieszniejszą krowę- symbol cukierków.  Po zajęciach plastycznych udały się do miejsca, gdzie przygotowywana jest masa krówkowa składająca się z 5 składników.

Następie przeszły do pomieszczenia, gdzie był długi stół na którym wylewano masę do formy. Tuż obok oglądały maszyny,  które rozpłaszczały masę oraz wycinały cukierki w prostokątnych kształtach.  Po oglądaniu wszystkich etapów produkcji dzieci miały możliwość skosztowania ciepłego cukierka. Na sam koniec oglądały, jak Panie własnoręcznie zawijały cukierki w papierki.  Był to dzień radosny, pełen pozytywnych wrażeń.

Marlena Wolniewicz

Iga Frączek