Wizyta Policjanta

W poniedziałek 23 października 2023 r. do Przedszkola w ZSP w Międzyborowie zawitał Aspirant Kamil Sobótka z Powiatowej Komendy Policji w Grodzisku Mazowieckim. Sześć starszych grup – 5 i 6-latki miały okazję porozmawiać z Panem Policjantem na temat bezpieczeństwa na drodze, prawidłowego zapinania pasów w samochodzie, alarmowego numeru 112, a także tego czy wolno ufać nieznajomym.

Dzieci obejrzały film z Sierżantem Poli, który podpowiadał jakie są prawidłowe zachowania, a następnie wyszły na pobliskie pasy i wykorzystywały to, co wiedzą od dawna i co utrwaliły na spotkaniu z funkcjonariuszem policji. Dzieci otrzymały od Pana Policjanta zadanie – każdy ma codziennie nosić odblask, który otrzymały na spotkaniu, aby być bezpiecznym i widocznym na drodze!

Katarzyna Zielkiewicz