Odpad zdasz, drzewko masz…

W czwartek 19 października 2023 w Przedszkolu w ZSP w Międzyborowie odbył się finał proekologicznej akcji „Odpad zdasz, drzewko masz”. Nasze przedszkolaki pierwszy raz brały udział w zbieraniu plastikowych butelek, które za pośrednictwem firmy EMKA wymieniły na drzewka oraz sadzonki

kwiatów i roślin.

Akcja trwa cały rok i każdy może przynieść plastikowe butelki, które wrzucamy do białego worka na terenie przedszkola – do czego gorąco zachęcamy. Nasze przedszkole otrzymało 33 sadzonki, które będą ozdabiały nasz przedszkolny ogród. Wielkie podziękowania dla Pani Marioli Sierhej z firmy EMKA, która jest odpowiedzialna za akcję. A dodatkowo nasze przedszkolaki udzieliły wywiadu do RADIA RSC, na temat segregowania śmieci i potrzeby zbierania plastiku. Zachęcamy do wysłuchania wywiadu!

Katarzyna Zielkiewicz