Wycieczka do Sadów Klemensa

W słoneczny wrześniowy czwartek (21.09.2023r.) trzy grupy 6-latków wybrały się na autokarową wycieczkę pod Rawę Mazowiecką do Sadów Klemensa. Na uczestników wycieczki, czekały Panie Animatorki, które każdą z grupą oprowadzały po sadach i wszelkich atrakcjach. Mieliśmy okazję porozmawiać o darach natury, które występują jesienią,  panu Klemensie, który stworzył sady, ale przede wszystkim mieliśmy czas na cudowną zabawę na świeżym powietrzu. Kretowisko, Brzozowy Labirynt, Strachowisko, Leśny Tor Przeszkód, Klemensowa Zjeżdżalnia, Tężnia, Pociąg do Przygody – to tylko niektóre z niespodzianek jakie czekały na przedszkolaków  – warto porozmawiać z dziećmi, która z nich podobała się najbardziej! Dzieci wzięły w warsztatach, na których wykonały „drewnianego  leśnego zwierza” – to była pamiątka dla każdego uczestnika. Do przedszkola wracaliśmy pełni radości, uśmiechu, ale i lekko zmęczeni… ponieważ to był bardzo intensywny dzień, który na długo pozostanie w naszej pamięci!

Katarzyna Zielkiewicz

Marlena Wolniewicz