Apel 3 Maja klas I-III

Majowe Święta w klasach 1-3

Dnia 27 kwietnia 2023roku, uczniowie klas I-III uczestniczyli w apelu przygotowanym z okazji kolejnej rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Aby upamiÄ™tnić ten doniosÅ‚y fakt z historii Polski uczniowie klas pierwszych  wraz z wychowawczyniami przygotowali montaż   sÅ‚owno-muzyczny o patriotycznej wymowie. Apel rozpoczÄ™to odÅ›piewaniem hymnu paÅ„stwowego. Dzieci  recytowaÅ‚y wiersze, Å›piewaÅ‚y pieÅ›ni oraz taÅ„czyÅ‚y. Podczas uroczystoÅ›ci w scenkach przygotowanych przez dzieci przypomniano o ÅšwiÄ™cie Pracy i Flagi  Polskiej oraz przybliżono okolicznoÅ›ci ustanowienia Konstytucji z 1791 roku. Na zakoÅ„czenie uroczystoÅ›ci mali widzowie zostali poczÄ™stowani cukierkami w barwach narodowych.

Była to dla wszystkich piękna lekcja historii…

Ewa RosiÅ„ska