Apel

Kiedy za oknem widzisz gwiazdy blask i ciągle gonisz za tym co nieważne jest

Nie myśl o Nowym Roku, zatrzymaj wszystko wokół

Przypomnij sobie co jest ważne, a co nie…

Powyższymi sÅ‚owami piosenki, uczniowie klasy 8c rozpoczÄ™li 20 grudnia apel z okazji zbliżajÄ…cych siÄ™ ÅšwiÄ…t Bożego Narodzenia. Od wielu lat tradycjÄ… szkoÅ‚y sÄ… spotkania wigilijne. Również w tym roku nie mogÅ‚o zabraknąć wspólnego przeżywania radoÅ›ci pÅ‚ynÄ…cej ze zbliżajÄ…cych siÄ™ ÅšwiÄ…t. Na samym poczÄ…tku ósmoklasiÅ›ci nawiÄ…zali do obchodów 100 – lecia szkoÅ‚y. Natomiast głównym symbolem montażu sÅ‚owno – muzycznego byÅ‚ żłóbek, któremu Bóg powierzyÅ‚ najwiÄ™kszy Skarb w historii Å›wiata – Swojego Syna. Gdyby Jezus nie urodziÅ‚ siÄ™ w stajence, gdyby nie leżaÅ‚ w żłobie, nie byÅ‚oby tych dni o niepowtarzalnym uroku, upamiÄ™tniajÄ…cych Jego przyjÅ›cie.

Występujący zwrócili również uwagę, że marzenia każdego człowieka zostają spełnione, choć często nie w sposób, jakiego oczekuje.

Podczas apelu uczniowie przedstawili również pantomimę, szkolny chór zaśpiewał wiele świątecznych piosenek i kolęd, a jedna z uczennic pięknie zatańczyła.

Po wspólnym złożeniu sobie życzeń wszyscy poczuli atmosferę Świąt Bożego Narodzenia.

Apel zostaÅ‚ przygotowany przez uczniów klasy 8c wraz z wychowawcÄ…  – p. A. ChmieleckÄ… oraz p. A. ProÅ›niewskÄ…-Witczak, p. E.Różok i p. I.MaciejewskÄ….