Miło jest nam poinformować, że nasza szkoła otrzymała środki      na realizację tego programu i uzyskała pomoce, dzięki którym uczniowie będą mogli rozwijać kreatywne myślenie, umiejętność obsługi nowoczesnych narzędzi technologicznych oraz zdolności konstrukcyjne.

Otrzymane przez nas wsparcie finansowe, przeznaczyliśmy na sprzęt do prowadzenia zajęć z techniki, fizyki, biologii, robotyki, zajęć kulinarnych, fotograficznych, dziennikarskich oraz na wyposażenie szkolnej kuchni.

Mamy nadzieję, że nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia szkolne    i pozwoli uczniom zdobywać wiedzę i rozwijać zainteresowania.

O programie

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech  w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Naszą wspólną misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych        w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka). W ramach Laboratoriów Przyszłości organy prowadzące szkoły otrzymają od państwa wsparcie finansowe warte ponad miliard złotych, dzięki któremu miliony polskich uczniów będą mogły uczyć się poprzez eksperymentowanie             i zdobywać w ten sposób praktyczne umiejętności. Wsparcie będzie przekazane w całości z góry – bez konieczności wniesienia wkładu własnego.