Pieczenie pierników

PIECZENIE  ÅšWIÄ„TECZNYCH PIERNIKÓW

12 grudnia 2022r. gościliśmy w naszej szkole uczniów z Technikum z Zespołu Szkół nr 1   w Grodzisku Mazowieckim wraz z nauczycielami p. Emilią Żurecką i p. Magdaleną Sadowską. Tego dnia podczas warsztatów kulinarnych, dzieci z klas pierwszych miały okazję piec świąteczne pierniczki, które później własnoręcznie ozdabiały. Uczniowie Technikum zaprezentowali się w przepięknych strojach kucharskich, które to stroje dodawały tylko szyku całej kulinarnej imprezie.

Dekorowanie pierników lukrem i różnymi posypkami bardzo podobało się dzieciom    i z wielkim zapałem przystąpiły do działania. Pierniki przygotowane przez pierwszoklasistów mogli skosztować rodzice, podczas wigilii klasowych.

PierwszoklasiÅ›ci wraz z wychowawcami podziÄ™kowali wszystkim goÅ›ciom  za opiekę i przeprowadzenie ciekawej i niezapomnianej lekcji. UroczyÅ›cie zostaÅ‚y wrÄ™czone  nauczycielom dyplomy, a uczniom – kucharzom czekoladowe MikoÅ‚aje. Wszystkim maluchom bardzo podobaÅ‚y siÄ™ kulinarne zmagania. ByÅ‚o sÅ‚odko, miÅ‚o  i Å›wiÄ…tecznie.

Dziękujemy Dyrekcji obu Szkół za umożliwienie zorganizowania takiego wydarzenia,

a nauczycielom za poprowadzenie lekcji kulinarnej i opiekę nad młodzieżą.

Ewa RosiÅ„ska