Pierwszy dzień wiosny w Międzyborowie

Jak co roku,  w pierwszym dniu wiosny, czyli 21 marca 2023 r., w Zespole Szkół Publicznych

w Międzyborowie, odbył się   Szkolny  Festiwal Piosenki Międzynarodowej

„Piosenka nie zna granic”.

To już dziewiętnasty raz szkolna społeczność mogła posłuchać piosenek wykonanych przez uzdolnionych muzycznie uczniów z klas 4-8. Nasza młodzież zaprezentowała 18 piosenek w języku polskim i angielskim. Jury w składzie: dyrektor  szkoły-p.Dariusz Grabowski,

p. Marzena Muszyńska– skrzypaczka, edukatorka muzyczna, również nauczyciel w naszej szkole, p.Krzysztof  Gwiazda – wokalista, pianista, akordeonista, kompozytor, animator kultury, nauczyciel muzyki w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Jaktorowie, p. Ewa Wysocka i p. Agnieszka Płotka– nauczycielki języka angielskiego w międzyborowskiej szkole, po wysłuchaniu wszystkich utworów wybrało najlepsze piosenki w kategoriach kl. 4-6 i 7-8.

W pierwszej kategorii najlepsze okazały się Alicja Parzych  i Magdalena Zając. W kategorii klas 7-8 najwyżej oceniono Julię Gil  i duet –Aleksandrę Molkę i Mariannę Nowak.

Laureatki festiwalu będą reprezentować naszą szkołę w kolejnym, międzypowiatowym etapie, który odbędzie się w maju. Publiczność również wybrała swoją piosenkę i jej wybór pokrył się z wyborem jury- najbardziej podobała się piosenka wykonana przez Alicję Parzych.

A oto piosenki- laureatki konkursu:

Imię i nazwisko uczniaKl.Tytuł piosenkiOryginalny wykonawca
Magdalena Zając4dBetter when I’m DancinMeghan Trainor
Alicja Parzych5dSnapRosa Linn
Julia Gil7bDandelionsRuth B
 Aleksandra Molka   Marianna Nowak8f 8cStitchesShawn Mendes

Po raz kolejny nasza międzyborowska młodzież udowodniła, że potrafi nie tylko śpiewać, ale i wspólnie się bawić, współpracować  i przygotować, przy wsparciu nauczycieli, tak duże przedsięwzięcie. Dziękuję  wszystkim wykonawcom oraz uczniom, którzy prowadzili festiwal, dbali o odpowiednie nagłośnienie  i przygotowali prezentację multimedialną

Iwona Maciejewska