Ślubowanie klas I

„My, uczniowie Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego w Międzyborowie

uroczyście ślubujemy…”

Dnia 13 października 2023r. w Zespole Szkół Publicznych im. Józefa Jagielskiego
w Międzyborowie odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej oraz uroczyste ślubowanie klas pierwszych.

Od wielu lat uroczystość ślubowania ma niezwykle podniosły charakter: wspaniały patron, chlubna historia szkoły, wybitni pedagodzy i ambitni uczniowie. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostaje w pamięci każdego ucznia. W tym dniu dzieci oficjalnie zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej. Podczas akademii uczniowie pokazali, że potrafią pięknie śpiewać i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie na ucznia wielkim ołówkiem przez pana dyrektora Dariusza Grabowskiego. Uczniowie głośno i z przekonaniem przed pocztem sztandarowym, przyrzekali wypełniać sumiennie obowiązki ucznia, uczyć się pilnie i wytrwale, być dobrymi Polakami, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły, przynosić dumę swoim rodzicom i nauczycielom.

Pani wicedyrektor Renata Brańska uhonorowała każdego ucznia klasy pierwszej przypięciem logo szkoły jako symbolu międzyborowskiej społeczności szkolnej.

Naszym uczniom życzymy samych sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Paulina Antoszewska