Wycieczka do Żyrardowa

15.11.23r. uczniowie z klasy 2a i 2b pojechali środkiem komunikacji miejskiej  PKS na wycieczkę do Centrum Kultury w Żyrardowie na spektakl pt.”Bardzo mądre bajki”. Po  obejrzeniu spektaklu uczniowie zwiedzili Park im. Karola Augusta Dittricha, jest to ,,zielona wyspa” o powierzchni prawie   6 ha, zlokalizowana w samym centrum miasta. W otoczeniu parkowej zieleni znajduje się reprezentacyjna willa jednego z właścicieli fabryki, Karola Dittricha jr. Dziś zabytkowy pałacyk jest siedzibą Muzeum Mazowsza Zachodniego. Dzieci podziwiały okazały starodrzew z jedenastoma pomnikami przy­rody. Podziwiając piękno natury, przeszliśmy przez park, kierując się przez oryginalny metalowy mostek z dachem nad parkowym kanałem i dalej przez odrestaurowany jaz na rzece Pisi.

To była ciekawa i pouczająca wyprawa…..

Ewa Rosińska

Elżbieta Bałagulska