Apel klas 1-3 z okazji obchodów Dnia Patrona 100.szkoły

Zebraliśmy się tu dzisiaj w takiej sprawie,

aby razem spędzić ten czas nie na zabawie.

Lecz poświęcić go na wspomnienia

o człowieku, patronie naszej szkoły,

który Międzyborów na lepsze zmieniał

Jak co roku w naszej szkole pod koniec maja czcimy pamięć naszego patrona Pana Józefa Jagielskiego. W tym roku apel z tej okazji byÅ‚ wyjÄ…tkowy bo obchodzimy też setne urodziny naszej kochanej szkoÅ‚y.

Uczniowie klas drugich przybliżyli postać patrona i przypomnieli o najważniejszych jego dokonaniach opierajÄ…c siÄ™ na faktach zawartych  w Kronice SzkoÅ‚y.

Śpiewali, ćwiczyli

recytowali wiersze,

i tańczyli.

To pokolenie nie znaÅ‚o pana Józefa dlatego poprosiliÅ›my o kilka słów wspomnieÅ„ z czasów współpracy z panem Jagielskim  naszych goÅ›ci:

panią Małgorzatę Skórzyńską

paniÄ… MariÄ™ Brzostek

panią dyrektor Renatę Brańską

i pana dyrektora Dariusza Grabowskiego.

Wszyscy bardzo ciepÅ‚o wspominajÄ… pana kierownika i zapamiÄ™tali go nie tylko z jego pracy pedagoga i spoÅ‚ecznika, ale jako czÅ‚owieka, który pamiÄ™taÅ‚ o Dniu Nauczyciela, imieninach pracowników a dla uczniów miaÅ‚ zawsze w kieszeni cukierki.

Na koniec zÅ‚ożyliÅ›my kwiaty pod portretem pana Józefa Jagielskiego i trzymaliÅ›my warty.

Wspólne zdjÄ™cia  – chwila, która dla tych drugoklasistów  bÄ™dzie wspomnieniem lat spÄ™dzonych w naszej szkole. Na pamiÄ…tkÄ™ wszyscy uczniowie otrzymali znaczki 100.szkoÅ‚y i dÅ‚ugopisy.

JesteÅ›my dumni z naszego patrona, który tak kochaÅ‚ dzieci i MiÄ™dzyborów.

Apel przygotowali uczniowie klas 2 wychowawcami i opiekunami.