Festiwal piosenki

„Ważne są tylko te dni, których jeszcze nie znamy”

Mimo, że cytat ma już ponad 5 dekad, to nadal jest aktualny. Ten „ważny dzień” był 12 maja b.r w  szkole w Międzyborowie. Wtedy to odbył się XIX MIĘDZYPOWIATOWY FESTIWAL PIOSENKI MIĘDZYNARODOWEJ-„PIOSENKA NIE ZNA GRANIC”. Do festiwalu zgłosiło się 17 uczestników ze szkół podstawowych powiatu grodziskiego i żyrardowskiego, którzy zaprezentowali 16 piosenek. Ich zmagania oceniały jury w składzie:

Małgorzata Drązikowska– nauczyciel jęz. angielskiego w liceum w Puszczy Mariańskiej , wokalistka, od początku związana z festiwalem  i jego współ pomysłodawczyni, były nauczyciel w szkole w Międzyborowie

-p.Emily Audina- indonezyjska przyjaciółka naszej szkoły. W Polsce mieszka od 7 lat. Nauczyciel języka angielskiego, poetka, artystyczna dusza, wolontariuszka z fundacji Euroweek.

-p. Josh Skjold – gitarzysta, autor tekstów,  Amerykanin mieszkający od wielu lat w  Polsce. Lektor i wykładowca języka angielskiego. Autor  podręczników do nauki języka angielskiego, również związany z  festiwale od samego początku

p. Artur Krajewski-malarz, rysownik, pisarz, artysta multimedialny, twórca happeningów, akcji artystycznych i festiwali. Nagrał cztery płyty z muzyką i tekstami autorskimi, jedna z najważniejszych osobistości związanych z Miastem Żyrardowem.

W tym czasie, gdy jury obradowało, publiczność  podziwiała umiejętności aktorskie trzecioklasistów. Mali artyści wcielili się w gwiazdy muzyki rozrywkowej, a swoimi popisami do łez rozbawili publiczność.

Jury, po burzliwych obradach, przyznało nagrody w dwóch kategoriach:

-klasy 4-6

I- m-ce      ADELA OSSOWSKA  (ZSP Jaktorów)

II m-ce           OLIWIA REWA  (SP 6 Grodzisk Maz.)

III m-ce          MAGDALENA LECHNIAK (SP  Żyrardów))

-wyróżnienia

ALICJA PARZYCH (SP Międzyborów),  AMELIA GROMEK (SP 7 Żyrardów)

IGOR PASTURKIEWICZ  (SP 4 Grodzisk Maz.)

-klasy 7-8

I m-ce   MARCELINA NOCNY (SP 4 Grodzisk Maz.)

II m-ce         MAJA ROMANIUK  (SP 6 Grodzisk Maz.)

III  m-ce     ( duet)  ALEKSANDRA MOLKA, MARIANNA NOWAK (SP Międzyborów)

-wyróżnienia

JULIA GIL (SP Międzyborów),  GABRIELA PACHOLSKA (SP Wiskitki)

Warto wspomnieć, że statuetki i nagrody  dla laureatów zostały zakupione  dzięki sponsorom, którymi, jak co roku, były Powiat Grodzisk Maz.,  i Gmina Jaktorów.

Odpowiedzialne za przygotowanie festiwalu to p. Iwona Maciejewska ( nauczyciel muzyki) oraz  p. Ewa Wysocka ( nauczyciel j. angielskiego).