EuroWeek – klasy 5d, 6b, 6c, 6d

W dniach 6-10 października 2023r. uczestniczyliśmy w wyjazdowych warsztatach językowych „EuroWeek”.

Po zakwaterowaniu w stylowym, drewnianym ośrodku w Międzygórzu poznaliśmy wolontariuszy, którzy towarzyszyli nam do końca pobytu.

Kolejne dni rozpoczynaliśmy od intensywnej rozgrzewki, zajęć aktywizujących i tańca na świeżym powietrzu.

Braliśmy udział w licznych projektach i zabawach grupowych. Rozwijaliśmy umiejętności społeczne i komunikacyjne, szczególnie podczas podziałów na grupy międzyszkolne. Każdy z nas miał możliwość wykazać się swoimi talentami i kreatywnością. Było wiele okazji do wystąpień przed publicznością. Wszystkie aktywności odbywały się w języku angielskim. Każdy otrzymał certyfikat potwierdzający ukończenie szkolenia „EuroWeek – Szkoła Liderów”.

Wolontariusze prowadzący zajęcia byli z różnych zakątków świata. Mieliśmy zatem okazję poznać język, kulturę i tradycje Kolumbii, Ghany, Gruzji, Turcji i Włoch. Odpoczynkiem od aktywności twórczych były spacery po okolicznych szlakach i ścieżkach rekreacyjnych.

Był to czas nie tylko nauki, ale i świetnej zabawy oraz integracji.

W drodze powrotnej dodatkową atrakcją było zwiedzanie Kopalni Złota w Złotym Stoku.Uczniowie klas 5d, 6b, 6c, 6d wraz z opiekunami: p.Ewą Wysocką, p.Katarzyną Steinhauer-Mosińską i p.Jolantą Cymerman.