Warsztaty Pszczelarskie…

W dniach 18-20 października 2023 roku  odbyły się w naszej szkole warsztaty pszczelarskie prowadzone dla klas I-III oraz V przez pszczelarza pana Wojciecha Ulańskiego, którego zaprosiła do naszej placówki pani Magdalena Jankowska.

Dzieci podczas tych warsztatów zapoznały się z budową prawdziwego ula, pracą pszczelarza, różnymi akcesoriami pszczelarskimi, a także odpowiednim strojem do pracy z pszczołami. Dużą ciekawość uczniów wzbudziła obserwacja pszczół i ich królowej  w uliku ze szklanymi ścianami. Dzieci zdobyły podczas  warsztatów wiedzę na temat życia pszczół, a także ich roli w środowisku naturalnym. Dowiedziały się jak przebiega podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Zapoznały się z produktami tworzonymi przez pszczoły.

Podczas warsztatów uczniowie wykonali pracę plastyczną pt. ,,Przyroda przyjazna pszczołom”. Najładniejsze prace zostały nagrodzone przez pszczelarza kapeluszem pszczelarskim. Nie zabrakło również  tańca i śpiewu z prowadzącym przy  piosenkach związanych z  tematyką warsztatów.

Na zakończenie wszyscy mieli możliwość zrobienia pamiątkowej świecy z węzy pszczelej. Dało to dzieciom bardzo dużo radości i samozadowolenia z wykonanej pracy. Dzieci zakończyły warsztaty z prezentami od pszczelarza- słoiczkiem miodu i samodzielnie zrobioną świeczką.

Magdalena Jankowska

error: Treść jest chroniona !!