Konkursy, konkursy…




Konkursy, konkursy…
Końcówka marca i kwiecień to czas konkursów w klsach1-3.
Odbyły się: Szkolny Konkurs Matematyczno-Przyrodniczy (21.04). Uczestniczyły w nim 42 osoby z klas1-3. Uczniowie pisali test zawierający treści przyrodnicze i matematyczne. Sprawdzał także umiejętność logicznego myślenia.
Wyniki konkursu
Klasy I
I miejsce Stanisław Nowak kl. I c
II miejsce Adam Sowiński kl.1 c
II miejsce Lila Cwalińska kl. I b
III miejsce Marianna Milczarek kl. I a
III miejsce Matylda Szwede kl. I b
Wyróżnienia
Tymoteusz Gruszczyk kl. 1c
Sebastian Mikołajczyk kl. 1b
Aleksander Nowak kl. 1a
Klasy II
I miejsce Kornelia Siwiec kl. II c
II miejsce Klara Kępka kl. II c
III miejsce Mikołaj Jakóbiak kl. II b
Wyróżnienia
Franciszek Zbrzyzny kl. II d
Anastazja Russ kl. II e
Alicja Rosa kl. II b
Oliwia Marat kl. II b
Klasy III
I miejsce Filip Gruszczyk kl. III c
II miejsce Szymon Fikus kl. III d
III miejsce Antonina Kośmider kl. III c
Wyróżnienia
Mateusz Matejek kl. IIId
Jakub Wiśniewski kl. III d
Nagrody i dyplomy zostaną wręczone na apelu w środę 29 kwietnia.
25 marca klasy 2 i 3 pisały Ogólnopolski Konkurs Matematyczny Leon. Jego celem jest sprawdzenie umiejętności ścisłych uczniów oraz zachęcenie do rozwijania pasji matematycznych i samodzielności, odkrywania ukrytych talentów oraz rozwinięcia nawyku twórczego i logicznego myślenia. Ogólnopolski konkurs matematyczny jest sposobem na rozbudzenie motywacji do rozwoju zdolności ścisłych oraz sposobem na czerpanie radości z odkrywania tajników królowej nauk. Dodatkowo pozwala wyłonić małych geniuszy w tej dziedzinie. Z naszej szkoły wzięło w nim udział 73 uczestników. Na rozstrzygnięcie konkursu czekamy z niecierpliwością do czerwca.





