Mazowieckie Igrzyska Młodzieży Szkolnej

image_pdfimage_print

Początek drugiego semestru w Szkole w Międzyborowie to również początek rywalizacji W Mazowieckich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej dziewcząt i chłopców. Rozgrywki toczą się w dwóch kategoriach wiekowych: tzw. „dzieci” czyli klasy 4-6 oraz tzw. „młodzież” czyli klasy 7-8. Uczestnicy Igrzysk żeby zagrać w finale wojewódzkim (8 najlepszych szkół) musza wygrać finał powiatowy a potem finał międzypowiatowy. Szkoła w Międzyborowie w nagrodę za wzorową organizacje turniejów siatkarskich kolejny rok z rzędu jest gospodarzem rozgrywek na szczeblu powiatowym oraz międzypowiatowym w kategorii dziewcząt i chłopców na wszystkich poziomach wiekowych łącznie z szkołami ponadpodstawowymi.

9 marca został rozegrany finał powiatowy dziewcząt w kategorii dzieci. Do zawodów zgłosiło się pięć szkół z terenu powiatu grodziskiego. Szkoła z Międzyborowa wystawiła do rywalizacji zespół dziewcząt z klasy sportowej, która jest obecnie na poziomie klas szóstych. Dziewczyny w składzie: Zuzanna Lasota, Pola Kwietniewska, Emilia Lefelt, Jagna Mikłasz, Natasza Kącka, Kaja Pieczarko, Wiktoria Kowalczyk, Pola Seliga, Nadia Dobrosz oraz Zuzanna Tekielska nie dały szans przeciwniczkom. Wszystkie mecze wygrane w stosunku setów 2:0. Tylko jednej szkole udał się zdobyć 11 punktów w secie. Pozostałe sety Medzyborowianki wygrały z jeszcze większą różnicą punktową. Tym samym zespół z Międzyborowa będzie reprezentował nasz powiat w rozgrywkach międzypowiatowych, które przed świętami zostaną rozegrane w Międzyborowskiej hali sportowej.

Gratulacje dla dziewczyn i trzymamy kciuki za awans do finału wojewódzkiego.