Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły

Rok 2023 w Zespole Szkół Publicznych w Międzyborowie jest rokiem szczególnym, ponieważ szkoła obchodzi swoje setne urodziny. Z tej okazji został zorganizowany Turniej Mini Piłki Siatkowej Dziewcząt o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Józefa Jagielskiego z okazji 100-lecia szkoły. Wydarzenie sportowe o zasięgu wojewódzkim zostało zorganizowane przy współpracy szkoły z klubem Wrzos Międzyborów. 2 marca do rywalizacji dziewcząt z rocznika 2010 i młodsze zgłosiły się następujące ekipy: MUKS Radomka Radom, Szkoła Podstawowa nr 1 z Mińska Mazowieckiego -dwa zespoły, Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach, Szkoła Podstawowa nr 127 z Warszawy, Szkoła Podstawowa z Paprotni oraz dwie drużyny z Szkoły z Międzyborowa. W turnieju rywalizowało osiem zespołów składających się łącznie z osiemdziesięciu zawodniczek. Rywalizacja toczyła się od wczesnych godzin porannych i skończyła po czternastej. Trenerzy zgodnie ocenili że poziom turnieju stal na wysokim poziomie mimo  że szkoły z Mińska i Międzyborowa do rywalizacji w drugich swoich zespołach posłali w bój młodsze rocznikowo dziewczyny. Po zaciętym finale puchar za pierwsze miejsce uniosły do góry zawodniczki z Mińska, które pokonały pierwszy zespół z Międzyborowskiej szkoły 2:1 (25:18;20:25;15:12).

Kolejność końcowa:

1. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim – I zespół
  2. Szkoła Podstawowa w Międzyborowie – I zespół
  3. MUKS Radomka Radom
  4. Szkoła Podstawowa nr 127 w Warszawie
  5. Szkoła Podstawowa nr 1 w Pionkach
  6. Szkoła Podstawowa w Międzyborowie – II zespół
  7. Szkoła Podstawowa nr 1 w Mińsku Mazowieckim – II zespół
  8. Szkoła Podstawowa w Paprotni

Zespoły z Międzyborowa prowadzone przez Łukasza Śliwerskiego zagrały w składach:

Międzyborów I – Zuzanna Lasota, Jagna Mikłasz, Natasza Kącka, Pola Kwietniewska, Emilia Lefelt, Zuzanna Tekielska, Wiktoria Kowalczyk, Nadia Dobrosz, Pola Seliga, Wiktoria Belta, Kaja Pieczarko.

Międzyborów II – Laura Żelisławska, Karolina Kopeć, Zofia Śmigielska, Magdalena Goleń, Maja Jędrzejczyk, Nikola Mirkowska, Laura Sobol, Julia Skibińska, Martyna Rakowska, Małgorzata Kamińska, Ada Król-Kamińska.

Gratulujemy wszystkich zawodniczkom udziału w turnieju upamiętniającym 100 – lecie szkoły w Międzyborowie.