Oczaruj mnie…

Oczaruj mnie… literaturą z poczuciem humoru”

9 stycznia 2024r. 21 uczniów naszej szkoły wzięło udział w etapie międzyszkolnym IX edycji konkursu „Oczaruj mnie… literaturą z poczuciem humoru” organizowanym przez Bibliotekę Pedagogiczną w Grodzisku Mazowieckim. Zaprezentowali tam wybrane przez siebie utwory literackie, także własnego autorstwa.  W konkursie więzło udział 170 uczniów z 21 placówek oświatowych z terenu powiatu grodziskiego.

Konkurs miał swój finał 5 lutego 2024r. w Centrum Kultury w Grodzisku Mazowieckim. Podczas uroczystości widownia miała przyjemność wysłuchać występów wybranych laureatów konkursu, w tym ucznia naszej szkoły Stefana Szladowskiego z klasy 3c.

Następnie odbyło się uroczyste wręczenie nagród i dyplomów uczestnikom. Reprezentanci naszej szkoły zostali nagrodzeni w dwóch kategoriach:

W  kategorii RECYTACJA:

I miejsce  – Iga Gębka kl. 1c, Zofia Oskiera kl. 1b, Julia Gałązka kl. 2e, Stefan Szladowski kl. 3c

II miejsce – Julia Kiljańska kl. 1d

III miejsce – Aleksander Guzik kl. 2c, Karol Florczak kl. 1b

W kategorii OPOWIADANIE:

I miejsce – Blanka Makowiecka kl. 1c, Martyna Soból kl. 6a, Pola Suchenek kl. 5d

II miejsce – Antoni Wachowicz kl. 5c

III miejsce – Anna Śmigielska kl. 2c, Franciszek Zielski kl. 3a

Wyróżniony został: Filip Szustakowski z kl. 7a

Dyplom za udział otrzymali: Paweł Domański z kl. 1a, Gabriela Guzik z kl. 3b, Karolina Korba z kl. 3c, Wiktoria Łuczak z kl. 5b, Adam Rosołowski z kl. 5c, Karolina Siwiec z kl. 5d, Antonina Knap z kl. 6c.

Na zakończenie uroczystości zaproszono wszystkich do obejrzenia filmu „Miraculus: Biedronka i Czarny Kot”.

Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział, gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału za rok w kolejnej edycji.

Marta Kopczyńska

Agnieszka Aronowska