Spotaknie z absolwentem naszej szkoły Jakubem Szmajkowskim

W ramach obchodów 100-lecia międzyborowskiej szkoły klasy II c, VIII c, VIII d, VIII f 6 czerwca spotkały się z absolwentem naszej  szkoły, wokalistą, autorem tekstów,  uczestnikiem proselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji2022,2023, członkiem boys bandu 4Dreamers, finalistą I edycji programu The Voice Kids Jakubem Szmajkowskim. Spotkanie zorganizowali byli wychowawcy Kuby – Bożena Jakubowska-wychowawca w klasach I-III  i Łukasz Frączek-wychowawca w Gimnazjum.

Miło było spotkać się po latach oko w oko, gdyż ostatnio widujemy Kubę tylko na ekranach telewizora. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i luźnej atmosferze. Kuba wspominał swoje szkolne lata i wydarzenia, które utkwiły mu w pamięci. Stresowały go egzaminy, występy podczas apeli na naszej szkolnej scenie. Stwierdził, że nasza szkoła bardzo dobrze przygotowała go do dalszej edukacji oferując różnorodne formy rozwijania swoich pasji i zainteresowań.

I właśnie o swoich pasjach uczniowie rozmawiali z Kubą. Zadawali mu przygotowane wcześniej pytania dotyczące jego lat szkolnych jako ucznia naszej szkoły oraz dotyczące jego muzycznej kariery.

Uczniowie klasy II c Władysław Panufnik i Stefan Szladowski zagrali dla Kuby na pianinie. Stefan jest samoukiem, Władek uczy się w szkole muzycznej.

Fanki Kuby Karolina Korba, Mila Kowalska i Liliana Rajska z II c zaśpiewały dla wszystkich piosenkę naszego gościa pt. ,,Nieskończone’’.

Na koniec Jakub rozdał wszystkim autografy, a my podziękowaliśmy mu upominkiem za spotkanie i poświęcony czas.

Gratulujemy Kubie wytrwałości w dążeniu do  celu, życzymy dalszych sukcesów!

Jesteśmy dumni z takiego absolwenta!

Bożena Jakubowska