Uroczysty Apel z okazji ÅšwiÄ…t Majowych 1-3

Maj jest szczególnym miesiÄ…cem w historii Polski. W pierwszych dniach obchodzone sÄ… w Polsce ważne Å›wiÄ™ta: 1 maja – PaÅ„stwowe ÅšwiÄ™to Pracy, 2 maja – DzieÅ„ Flagi Rzeczypospolitej Polskiej, 3 Maja – Narodowe ÅšwiÄ™to Konstytucji 3 Maja.

25 kwietnia 2024 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami przygotowali akademiÄ™ upamiÄ™tniajÄ…cÄ… powyższe wydarzenia. Dzieci piÄ™knie prezentowaÅ‚y siÄ™ w barwach narodowych oraz  strojach galowych, co nadaÅ‚o  akademii uroczysty charakter. Po wprowadzeniu sztandaru szkoÅ‚y i wspólnie odÅ›piewanym hymnie narodowym, uczniowie klas pierwszych Å›piewali utwory, które przeplatane byÅ‚y ważnymi wiadomoÅ›ciami na temat naszej historii. Dziewczynki w strojach ludowych zaprezentowaÅ‚y polski taniec narodowy – krakowiaka.

Dziękujemy naszym uczniom klas starszych za pomoc w nagłośnieniu apelu oraz Gabrielowi z klasy 4d za wprowadzenie Sztandaru przy dźwiękach werbla.