Wycieczka do Komorowa

W dniu 14 kwietnia 2023 r. uczniowie klas 5a, 5b, 5c, 5d, pod opieką p. Iwony Maciejewskiej, p. Renaty Kaliszuk i p. Jolanty Cymerman, uczestniczyli w warsztatach “Master Chef” zorganizowanych przez Manufakturę Przygody w Komorowie. Kulinarną przygodę uczniowie rozpoczęli od zapoznania się z historią oraz procesem tworzenia pizzy.  Młodzi kucharze otrzymali również fartuchy, wałki, stolnice, składniki i dodatki smakowe do wykonania swojej pizzy. Wyposażeni w wiedzę i niezbędne akcesoria każdy własnoręcznie przygotował skomponowany przez siebie włoski przysmak. Po wypieczeniu autorskich “dań” odbyła się wielka uczta i degustacja.
Kolejnym punktem programu były zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu. Uczniowie pod okiem animatora wykonywali różne zadania wymagające od nich dobrej integracji, współpracy, wysiłku, zręczności, a czasem sprytu i cierpliwości.
Następnie odbyły się warsztaty wyrabiania mydła, podczas których każdy stworzył mały upominek. Glicerynowe mydełka o wyjątkowych kształtach pobudziły kreatywność każdego ucznia. Ich wykonanie było nie lada frajdą, a efekt robił wrażenie. Podsumowaniem tych zajęć był internetowy quiz sprawdzający zdobyte wiadomości.
Ostatnim punktem programu były warsztaty decoupage, czyli zajęcia polegające na dekorowaniu drewnianych kształtów. Wzorzyste serwetki przy użyciu odpowiedniej ilości lakieru zdobiły wyjątkowe dzieła – kwiaty i zajączki wielkanocne. Uczniowie wytwory swojej pracy zabrali ze sobą do domu.

Każdy uczestnik wycieczki znalazł w tym dniu coś dla siebie, zdobył umiejętności i wiedzę, które będzie mógł wykorzystać w życiu codziennym.