Apel Wielkanocny klas 1-3

Dnia 3 kwietnia  odbył się w naszej szkole Apel Wielkanocny klas 1-3. Było barwnie, wesoło , a nawet mokro.

Uczniowie przybliżyli tradycje wielkanocne poczÄ…wszy od Niedzieli Palmowej poprzez  Wielki TydzieÅ„,

aż do Lanego PoniedziaÅ‚ku zwanego Åšmigusem-Dyngusem. Nie zabrakÅ‚o piÄ™knie wykonanych piosenek. AtrakcjÄ… byÅ‚ żywy kogut, którego wg dawnych zwyczajów wozili  na wózku chÅ‚opcy-dyngusiarze zbierajÄ…c dyngus od gospodyni.

Publiczność zostaÅ‚a symbolicznie  polana zgodnie z tradycyjÄ…- staropolskim obyczajem w Wielkanocny PoniedziaÅ‚ek polewamy siÄ™ nawzajem.

Całość dopełniły piękne dekoracje i rekwizyty. Za apel odpowiedzialni byli uczniowie klas drugich z wychowawcami Panią Bożeną Jakubowską, Panią Beatą Majchrzak, Panią Dorotą Frączek i Panią Aleksandrą Gawronek-Brudko.