Wycieczka do Torunia klas 2a i 2c

Koniec roku szkolnego to czas wycieczek szkolnych. Klasy 2a i 2 c  wraz z wychowawcami wybrały się  15-16.05. na dwudniową wycieczkę do Torunia. Dla niektórych był to pierwszy samodzielny wyjazd.

Pierwszego dnia pogoda nam niestety nie dopisaÅ‚a, ale wyposażeni w pÅ‚aszcze przeciwdeszczowe ruszyliÅ›my z przewodnikiem zwiedzać miasto. W tym dniu po obiedzie uczestniczyliÅ›my także w warsztatach pieczenia pierników w StarotoruÅ„skiej Piernikarni. Podczas wycieczki odwiedziliÅ›my Centrum NowoczesnoÅ›ci  MÅ‚yn Wiedzy- jedyne centrum nauki w województwie kujawsko-pomorskim. Tam na 6 piÄ™trach mogliÅ›my zobaczyć interaktywne wystawy i doÅ›wiadczyć wszystkiego sami.

I piętro – O obrotach, Apollo 11

II piętro-Rzeka, Iluzje i ruch

III piętro-prze Życie, przebudowa

IV piętro -To takie proste

V piętro -Idee

VI piętro, AstroCamera, Niebo w obiektywie

Bardzo miÅ‚ym i ekscytujÄ…cym punktem wycieczki byÅ‚a wizyta w Domu Legend ToruÅ„skich. Tam pan prowadzÄ…cy w bardzo dowcipny sposób opowiadaÅ‚ nam o życiu w dawnym Toruniu, po czym ruszyliÅ›my w trasÄ™, gdzie  sami wcielaliÅ›my siÄ™ w role bohaterów toruÅ„skich legend. Åšmiechu byÅ‚o co niemiara!

Wszystkim bardzo smakowały wycieczkowe posiłki, a nocleg w hotelu bez rodziców był wielkim przeżyciem.

Już planujemy wycieczkę w przyszłym roku