100 lat – 2A

W roku 2023 obchodzimy w murach naszej szkoły jubileusz setnej rocznicy funkcjonowania Szkoły Podstawowej w Międzyborowie. Z tej okazji klasę II A odwiedzili zacni absolwenci naszej szkoły. Z wielkimi emocjami opowiadali o latach spędzonych w placówce.

Pierwszym gościem była Daria Kazana, która odwiedziła nas 14 czerwca 2023r. Opowiedziała o początkach swojej pasji do aktorstwa, sportu i tańca. To w naszej szkole odkryła swój talent, który mogła rozwijać przygotowując się i występując w licznych przedstawieniach. Ukończyła studia o kierunku artystycznym w Łodzi. Pracowała w teatrze w Krakowie. Przez kilka lat pracowała w Zespole Mazowsza.Determinacja i ciężka praca doprowadziły ją do spełnienia największego marzenia, którym jest praca jako zawodowa tancerka w Reprezentacyjnym Zespole Artystycznym Wojska Polskiego. Przyniosła wiele pięknych, inspirujących zdjęć ze swojej ścieżki zawodowej.

Kolejnym gościem była pani Aleksandra Skrętowska. Odwiedziła naszą klasę dnia 15 czerwca 2023 r. Przyniosła wiele pamiątek sprzed lat. Zdjęcia klasowe, odznaki wzorowego ucznia, na których widniała stara szkoła. Dzieci mogły dowiedzieć się jak wyglądał budynek szkoły, klasy, otoczenie i boisko. Opowiedziała o zabawach i relacjach jakie mieli uczniowie . O szacunku, wspieraniu i  byciu jedną drużyną. Wyjątkową historią jaka miała miejsce w szkole w Międzyborowie jest przeżycie pierwszej i ostatniej miłości. To tu będąc w zerówce poznała swojego przyszłego męża. Spędzili w jednej ławce wszystkie lata szkoły podstawowej. Dalsze lata edukacji również uczęszczali do tej samej szkoły w Milanówku. Aktualnie pracują razem w Firmie kurierskiej InPost. Są szczęśliwymi rodzicami dwójki dzieci.

W dniu 19 czerwca 2023 r gośćmi były mamy uczniów naszej klasy. Mama Kornela, pani Anna Miroszewska oraz mama Zosi, pani Ewa Plaskota. Zainteresowały dzieci opowieściami i przeżyciami jakie miały jako uczennice szkoły w Międzyborowie. Przyniosły zdjęcia sprzed lat. Opowiedziały o ulubionych przedmiotach i nauczycielach, którzy zapadli im w pamięci. Wspominały o kolegach i koleżankach z klasy. Miło wspominały wycieczki klasowe.

Ostatnim, najmłodszym absolwentem, który nas odwiedził był Franciszek Brudko. W naszej klasie był dnia 20 czerwca 2023 r. Franciszek ukończył szkołę zaledwie dwa lata temu a mimo tego szkoła nie wyglądała tak jak dzisiaj. Nie było tak pięknego obiektu sportowego jakim możemy się pochwalić aktualnie. Opowiedział o sportowych sukcesach naszej szkoły. Franciszek wraz z kolegami zdobywał pierwsze miejsca w zawodach Rugby oraz w rozgrywkach piłki nożnej. Przyniósł wiele zdjęć z wydarzeń sportowych, mnóstwo zdobytych medali i statuetek najlepszego sportowca. W szkole mógł rozwijać swoją sportową pasję. Aktualnie mieszka i trenuje w Warszawie w klubie EscolaVarsovia.

Wszyscy zaproszeni absolwenci odpowiedzieli na pytania przygotowane przez dzieci klasy II A. Otrzymali od uczniów pamiątkowe dyplomy i upominki. Dzieci z wielkim zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyły w spotkaniach. Był to dla nich niezapomniany i wyjątkowy czas.

Wychowawca: Anna Wiraszka

Nauczyciel wspomagający: Aleksandra Gawronek- Brudko