Wycieczka do Warszawy

30 marca nie był codziennym dniem dla uczniów czwartych klas SP w Międzyborowie. Szkolne ławki uczniowie zamienili na siedzenia autokaru i wraz z wychowawcami: Mariolą Barcikowską, Anną Polak, Katarzyną Steinhauer – Mośińską i Karoliną Wiśniewską,  udali się na wycieczkę szkolną do Warszawy. Wycieczka łączyła zarówno uczniowski obowiązek – edukację jak i rozrywkę. W ramach obowiązków uczniowie zwiedzili zorganizowaną w Pałacu Kultury i Nauki wystawę anatomiczną Body Worlds.

Podczas prezentacji eksponatów, pokazujących szczegóły naszego ciała, przewodnicy omawiali arkana naszej anatomii i odpowiadali na liczne pytania zainteresowanej młodzieży. Kto wie, być może wśród naszych dzieci mamy przyszłych lekarzy? Oprócz zajęć edukacyjnych była również część rozrywkowa. Uczniowie obejrzeli w Kinotece Pałacu Kultury film z „Asterix i Obelix: Imperium smoka”. Rozrywki dostarczył również czas wolny, który uczniowie wykorzystali na integrację i zabawę

p. Karolina Wiśniewska