Joanna PapuziÅ„ska – gość klasy 3a

Spotkanie autorskie w dniu 22 marca z paniÄ… JoannÄ… PapuziÅ„skÄ… – polskÄ… prozaiczkÄ…, poetkÄ…, autorkÄ… bajek i wierszy dla dzieci, profesorem nauk humanistycznych byÅ‚o dla nas – uczniów klasy 3a i nauczycieli  wielkim przeżyciem i wyróżnieniem.

PrzyjÄ™liÅ›my naszego goÅ›cia w naszej sali, stwarzajÄ…c serdeczny, przyjazny klimat.

PrzywitaliÅ›my prezentacjÄ… wierszy autorki ze zbioru PSOCINIEC. RecytowaliÅ›my … recytowaliÅ›my i widzieliÅ›my wzruszenie, radość, zamyÅ›lenie na twarzy pani Joanny.

ObdarowaliÅ›my goÅ›cia naszym Zbiorem PSOCINEC z pomysÅ‚owymi, wÅ‚asnorÄ™cznie wykonanymi ilustracjami ( różnymi technikami) do recytowanych przez nas wierszy o kotach, kotkach, psach i psiakach.

Sebastian  z honorami wrÄ™czyÅ‚ naszÄ… pracÄ™.

Duże emocje towarzyszyÅ‚y pytaniom zadawanym pani Joannie. Jeszcze wiÄ™ksze zaciekawienie wzbudziÅ‚y obszerne, humorystyczne, zaskakujÄ…ce, zadziwiajÄ…ce, urokliwe odpowiedzi. OpowieÅ›ci prezentowane byÅ‚y tak piÄ™kny jÄ™zykiem, że czuliÅ›my, widzieliÅ›my wszystkie opowiadane historie.

PosypaÅ‚y siÄ™ pojedyncze pytania, swobodne rozmowy, ciekawe obserwacje, ujmujÄ…ce odpowiedzi.

A teraz pamiÄ…tka, indywidualna, prywatna … Może kiedyÅ› nasi uczniowie wÅ‚asnym dzieciom opowiedzÄ… o dzisiejszym spotkaniu? Na dobranoc wyrecytujÄ… swoim pociechom  poznany wiersz???

Jeszcze wspólne zdjÄ™cie…. To byÅ‚ wspaniaÅ‚y dzień… A prywatnie dla pani Ani wyjÄ…tkowy – bo prezent urodzinowy…

Pani Joanno, dziÄ™kujemy, życzymy pokoju, zdrowia, takiej radoÅ›ci, spontanicznoÅ›ci jakÄ… obdarzyÅ‚a nas Pani, na każdÄ… chwilÄ™ życia! Prosimy pisać dla nas!

DziÄ™kujemy pani Å»anecie mamie Julci za opiekÄ™ i możliwość spotkania tak wybitnej kobiety, poetki jakÄ… jest  pani Joanna PapuziÅ„ska.

Anna Wiraszka, Aleksandra Gawronek – Brudko