Wycieczka do teatru klas 2

Wycieczka klas drugich do teatru „Syrena”.

W dniu 22.02.2024r. klasy: 2a, 2b, 2c, 2d, 2e wraz z wychowawcami pojechały do warszawskiego teatru „Syrena” na przedstawienie pt. „Dzieci z Bullerbyn”.

Powieść Astrid Lindgren to jedna z najbardziej ukochanych książek dzieciństwa wielu pokoleń. Podobała się również i naszym drugoklasistom, którzy z zaciekawieniem patrzyli na wesołe przygody sympatycznych mieszkańców Bullerbyn odegrane na deskach teatru. Ta zabawna opowieść o najmłodszych mieszkańcach szwedzkiej miejscowości sprawiła, że większość z nas chciałaby tam mieszkać i przeżywać najweselsze przygody z tą niezwykłą szóstką dzieciaków.

Dla starszych widzów (czytaj: nauczycieli) wizyta w teatrze była cudownym powrotem do lat dzieciństwa.

Obejrzeliśmy wspaniałe widowisko, w którym bardzo wiernie odtworzono klimat powieści. Zwariowane i zabawne przygody Lisy, Anny, Britty, Lassego, Bossego i Ollego, dużo muzyki i tańca sprawiły wszystkim wiele radości. Dowodem na to były gromkie brawa jakie otrzymali aktorzy po zakończeniu spektaklu.

Jeżeli ktoś wcześniej nie znał dzieci mieszkających w Bullerbyn, to po tym spektaklu na pewno sięgnie po tę wspaniałą lekturę.

Wszystkim – i dużym i małym – polecamy wizytę w teatrze „Syrena” i obejrzenie przedstawienia o rezolutnych dzieciach z Hałasowa.

Izabela Kuberska